Noslēgusies ISCM Latvijas sekcijas atlase festivālam "World Music Days 2015"

Noslēgusies ISCM Latvijas sekcijas atlase festivālam "World Music Days 2015", kas notiks no 2015. gada 26. septembra līdz 1. oktobrim Slovēnijā.

 

 

 

 

Paldies par atsaucību visiem komponistiem, kuri iesūtīja savus darbus nacionālajai atlasei. Kopumā tika saņemtas 34 kompozīcijas.

Liels paldies arī žūrijai, kuras sastāvā šogad darbojās Guntis KuzmaInāra Jakubone un Jānis Petraškevičs, iesniegtos darbus rūpīgi izvērtējot vairākās atlases kārtās. 

Ņemot vērā to, ka ISCM Latvijas sekcijai ir tiesības starptautiskajam konkursam iesūtīt 6 darbus četrās dažādās kategorijās un no viena komponista rekomendēt tikai vienu darbu, apkopojot žūrijas vērtējumus, virzīšanai tālāk uz ISCM starptautisko konkursu ir izvēlēti 6 skaņdarbi (alfabēta secībā): 

Anima, audiovizuāla kompozīcija - Ieva Klingenbera - 15. kategorija 
Bevegelser klarnetei solo - Aleksejs Peguševs - 14. kategorija 
Calligraphie abstraite (Hommage à Georges Mathieu) ansamblim - Santa Bušs - 14. kategorija 
Composition 10. (inspired by W. Kandinski) ansamblim - Renāte Stivriņa - 14. kategorija 
Hummingbird sitaminstrumentu ansamblim - Laura Gustovska - 11. kategorija 
Prelūdija. Gaisma simfoniskajam orķestrim - Andris Dzenītis - 1. kategorija 

Apsveicam izvēlēto skaņdarbu autorus! 
Ar izvēlēto opusu komponistiem notiks sazināšanās personiski, jo līdz ar partitūru un ierakstu starptautiskajai atlasei iesniedzami arī citi dokumenti. 

Atgādinām, ka konkursam iespējams iesūtīt skaņdarbu arī individuāli, pieteikšanās termiņš (pasta zīmogs) ir 31. oktobris un vairāk par pieteikšanās kārtību uzzināms šeit: http://www.worldmusicdays2015.si/.2.html,
sadaļā II. The Individual Submissions.

 


Ar sveicieniem, 

Santa Bušs, 
ISCM Latvijas sekcijas vadītāja