Pirmo reizi Latvijā notiks komponistes un performances mākslinieces Anastasijas Kadišas autorkoncerts "Dimensijas"

2016. gada 2. janvārī plkst. 18:00 pirmo reizi Latvijā notiks komponistes un performances mākslinieces Anastasijas Kadišas autorkoncerts ar nosaukumu Dimensijas, kurā piedalīsies pati autore, flautiste Mirijama Hidbera Dikinsone (Šveice) un arfiste Elizabeta Lāce (Latvija). Koncertā būs iespēja dzirdēt un redzēt jaunās komponistes skaņdarbus un performances soloinstrumentiem un ansambļiem, kā arī viņas pedagogu – Jura Karlsona un Pētera Plakida mūziku. Arī pats koncerts noritēs  neparasti – performances veidā un apņems visu zāli.

Kopš 2010. gada septembra jaunā latviešu komponiste un performances māksliniece Anastasija Kadiša dzīvo un turpina studēt Šveices pilsētā Bāzelē. Pēc Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas klases absolvēšanas Anastasija devās papildināt savas zināšanas un prasmes vienā no Eiropā vadošākajām mūzikas augstskolām  - Bāzeles Mūzikas akadēmijā, kurā viņa apguva laimetīgo instrumentālo kompozīciju pie pasaulslavenā Georga Frīdriha Hāsa un elektroakustisko kompozīciju pie Ērika Onjas. Ārzemju studiju laikā jaunajai komponistei tika pavērstas plašas iespējas eksperimentēt ar skaņu un formu, kā rezultātā ir tapuši darbi, kuri jau paguvuši skanēt tādu slaveno jaunās mūzikas festivālu ietvaros kā Donauešingenas Jaunās Mūzikas Dienas (Vācija), SWR Švetcingenas Jaunās Mūzikas Festivāls (Vācija), elektroniskās mūzikas festivāls d‘Bâle (Šveice), Mūsdienu Mūzikas Dienas Romā (Itālija) u.c. Pēc maģistra grāda iegūšanas Bāzeles Mūzikas akadēmijā jaunā māksliniece, uzklausot pasniedzēju padomu, nolēma attīstīt savu uzsākto ceļu multimediālo žanru jomā un, iestājoties 2014. gadā FHNW Dizaina un Mākslas augstskolā Bāzelē, sāka intensīvi darboties eksperimentālajā performances žanrā, radot darbus ar skaņām, krāsām, teatrāliem elementiem, kustībām, gaismu un priekšmetiem. Anastasijas inovatīvie darbi jau spējuši gūt uzmanību ACT’15 performances festivālā Šveicē un tika apbalvoti ar vācu Deutsche Bank stipendiju programmas Mūsdienu mūzikas teātris ietvaros.

Anastasijas Kadišas autorkoncerts Dimensijas notiks 2016. gada 2. janvārī plkst. 18:00 Rīgas Latviešu Biedrības Zelta zālē. Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Informāciju sagatavoja

Anastasija Kadiša