"Brīvā mikrofona diskusijas" festivālā "Arēna"

 

Festivāls "Arēna" nav jauns un tomēr ir reizes, kad jāsāk no jauna. Meklēt sarunu biedrus, meklēt iedvesmu, meklēt draugus un sataustīt robežas. Skaļais pieteikums 2002. Gadā, kad "Arēnas" parādīšanās vien bija šoks un pārsteigums daudziem mūzikas dzīves mīļotājiem, ir sen pagājis.
Sauciens ir bijis - tagad sāksim runāt!


Jaunās mūzikas festivāla "Arēna" ietvaros šogad jauna izpausmes sfēra - lekciju un diskusiju cikls "Brīvā mikrofona diskusijas", kas tapušas sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

2014.gada septembrī, oktobrī, novembrī - sešas trešdienas tiks organizētas tematiskas diskusijas par mūsdienu mūziku ar pieredzējušu pašmāju un ārzemju lektoru piedalīšanos. Šobrīd ieplānotas 6 tēmas, kas laika gaitā tiks izvērstas un papildinātas ar citiem aktuāliem tematiem. Dalībai lekcijās uzrunāti komponisti, muzikologi, dažādu kultūras nozaru sociologi un pētnieki, kā arī izpildītājmākslinieki. Dažas lekcijas tiks papildinātas ar īsiem mūziķu priekšnesumiem.

Pirmā lekcija - diskusija notiks šo trešdien, 10. septembrī plkst. 18:00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT Kamerzālē.

Meklēsim atbildes uz jautājumu - Mūsdienu mūzika - vai tikai nopietns sarunu biedrs? Izdzirdot terminus mūsdienu mūzika, jaunā mūzika vai modernā mūzika daudzi cilvēki sarauc pieri, mazliet saviebjās - jā, pat mūziķiem ir šāda reakcija. Tomēr - vai tiešām tā ir tik nopietna, sarežģīta? Vai stilistiku jūklī neatrast arī ko jautru, nebēdnīgu, ar reminiscencēm uz citiem laikmetiem un stiliem? Kādi komponisti raksta bezbēdnīgu mūziku? Kāds ceļvedis jāņem talkā jaunās mūzikas klausītājam? Sāksim ar ko vieglu, jautru un tad sarunas virzīsies īstajā gultnē.

Pasākumā piedalīsies lektore Ilma Grauzdiņa, komponists Jēkabs Nīmanis un arhitekts Maksims Šenteļevs, moderatore Dace Bluķe. Būs arī muzikālas interlūdijas.

Lekciju cikla turpinājumā - 24. septembrī plkst. 18.00, kad turpināsim ar tēmu "Kā klausīties mūsdienu mūziku?". Lekciju lasīs komponists Džons Palmers (Lielbritānija).

Ieeja lekcijās par brīvu.

Laipni gaidīsim!

 

www.arenafest.lv/

Dalīties ar ziņu