XI Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi "Latviešu mūzika un mūziķi pasaulē"

XI Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi Latviešu mūzika

un mūziķi pasaulē notiks Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis" no

2014. gada 1.- 9. jūlijam.   Meistarkursi apvienos Latvijas un citu valstu

latviešu jaunos mūziķus radošā darbā un muzicēšanā Latvijas un

ārzemju izcilu pedagogu un mākslinieku vadībā. Mācibspēki pārstāvēs

septiņas valstis - ASV, Latviju, Austrāliju, Grieķiju, Meksiku, Šveici

un Vāciju. Meistarkursu mērķis ir latviešu jauno mūziķu profesionālās

meistarības  pilnveide.  Neformālā, draudzīgā meistarkursu darbības

gaisotne veicinās tās dalībnieku savstarpējo kontaktu veidošanos

un iespējamai kopējai profesionālai muzicēšanai nākotnē.

Uz XI Starptautiskiem latviešu jauno mūziķu meistarkursiem tiek aicināti mūzikas vidusskolu audzēkņi un mūzikas augstskolu studenti, mūzikas izglītības

iestāžu jaunie skolotāji un citi interesenti. Meistarkursos tiks lasītas lekcijas, notiks instrumentālās un vokālās meistarklases, kompozicijas, mūzikas teōrijas un peda-goģiskie-metodiskie semināri, kameransambļa, senās mūzikas vokālā ansambļa, kora un orķestra mēģinājumi, kā arī meistarklašu vadītāju un dalībnieku bezmak-sas koncerti. Praktiskajās nodarbībās, muzicējot ievērojamu Latvijas un ārvalstu mūziķu vadītajās nodarbībās, jaunajiem mūziķiem būs iespēja attīstīt un pilnveidot senās un baroka, kā arī mūsdienu un citu stilu mūzikas iemaņas un prasmes.   XI

meistarkursu vadmotīvam Latviešu mūzika un mūziķi pasaulē atbilstīgi būs lekciju temati un koncertprogrammas, kurās mūzikas studenti un meistarklašu vadītāji atskaņos latviešu un citu komponistu skaņdarbus. Meistarkursi ir daļa no Rīga 2014 “Bez tematiskās līnijas” programmas;  tie atspoguļos programmas uzsvaru uz latviešu kulturālo mantojumu un nozīmi Eiropas un pasaules kontekstā.  Meistarkursu ieskaņas koncerts ar meistarkursu vadītāju piedalīšanos notiks 29. jūnijā plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē.

IX Starptautiskos latviešu jauno mūziķu meistarkursus organizē Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis" un darba grupa kuras sastāvā strādā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Kanādas Jaunatnes Dziesmu svētku padomes, Latvijas Komponistu savienības un Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis" pārstāvji.  Meistarkursu vadītāji – Dr. Ingrīda Gutberga un Normunds Viksne, mākslinieciskā vadītāja – Dace Aperāne, nozaru vaditaji - Normunds Vīksne /atskaņotājmāksla/, Gundega Šmite / kompozīcija/, Ingrīda Gutberga un Rūta Kanteruka /mūzikas pedagoģija/, koordinātore – Signe Ruduka, un administrātors – Guntars Zvejnieks.

Meistarkursu galvenās lekcijas sniegs Boriss Avramecs, Gunda Vaivode ar Maijas Kovaļevskas piedalīšanos, Ingrīda Zemzare ar Andreja Puškareva piedalīšanos, Diāna Zandberga, Guntars Prānis un Orests Silabriedis.

Meistarklašu vadītāji būs izcili mākslinieki un mācībspēki no Latvijas un ārzemēm.  Klavieres - Artūrs Cingujevs, Uga Grants /ASV/, Juris Kalnciems, Lauma Skride /Vācija/; Klavierpavadijums – Ventis Zilberts; Klavieru duets – Normunds Vīksne, Antra Vīksne; Ērģeles – Kristīne Adamaite; Klavesīns – Ieva Saliete; Vijole – Eva Bindere, Gunārs Larsens /Šveice/, Rasma Lielmane /Meksika/; Baroka vijole - Agnese Kanniņa-Liepiņa; Alts - Andra Dārziņa /Vācija/, Linda Skride /Vācija/; Čells - Mārcis Kuplais/Šveice/, Jānis Laurs /Austrālija/, Kontrabass - Einārs Upatnieks;  Flauta – Ilze Urbāne; Klarnete – Guntis Kuzma;  Oboja – Mārtiņš Zālīte; Fagots –Normunds Zvejnieks; Mežrags – Artūrs Šults; Sitaminstrumenti - Guntars Freibergs;  Vokāls - Antra Jankava, Krišjānis Norvelis, Ieva Parša; Kameransambļi - Dace Bičkovska, Agnese Egliņa, Herta Hansena, Aldis Liepiņš,  Pēteris Plakidis,  Gunta Sproģe; Kora diriģenti - Jānis Baltiņš, Anita Kuprisa /ASV/; Orķestra diriģents - Normunds Dreģis; Kompozīcija, muzikoloģija – Santa Bušs, Ēriks Ešenvalds, Dimitris Maronidis /Grieķija/, Rūta Paidare, Jānis Petraškēvičs, Santa Ratniece, Gundega Šmite, Pēteris Vasks; Pedagoģiski - metodisko lekciju un nodarbību vadītāji - Ilze Arne, Liene Circene, Normunds Dreģis, Uga Grants, Ingrīda Gutberga, Juris Kalnciems, Rūta Kanteruka, Irēna Nelsone, Gunta Melbārde, Maruta Sīle, Lauma Skride, Linda Skride, Guna Svence, Lauma Tuča, Ella Umbleja, Anna Veismane, Antra Vīksne, Normunds Vīksne.

Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi turpina tradiciju kas iesākās pirms 29 gadiem Kanādā, kad 1985. gadā notika pirmā no trim mūzikas nometnēm Mount Orfordas profesionālās mūzikas nometnes telpās.  Latvijā ir organizētas desmit Starptautiskās latviešu jauno mūziķu nometnes-meistarkursi: 1994.gadā Jaungulbenē, 1996., 1998., 2000., 2002., 2004., 2006. un 2008. gadāOgrē, un 2010., 2012. gadā Siguldā.

XI Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi līdz šim saņēmuši finansiālu atbalstu no Siguldas novada Domes, Valsts kultūrkapitāla fonda, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas un ārvalstu kultūras biedrībām, apvienībām, fondiem, kā piemēram, Amerikas latviešu apvienības Kultūras fonda, Latviskā mantojuma fonda Bostonā, PBLA Kultūras fonda, u.c.

Pieteikšanās uz meistarkursiem ir elektroniski, nosūtot pieteikuma anketu  pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Pieteikuma anketa un informācija atrodama:www.baltaisfligelis.lv/muzika/meistarklases .

Pieteikšanās termiņš –15. maijs.

Meistarkursu afiša

Meistrakursu buklets